***قوانين و مقررات سکونت در خوابگاه بر اساس آیین ­نامه شورای نظارت و ارزیابی خوابگاه­های دانشجویی استان خراسان شمالی

 

 1. کليه قوانين و مقررات جاري کشور و دانشگاه از جمله قوانين و مقررات قضايي، مصوبات شوراي عالي انقلاب فرهنگي، مقررات شوراي انضباطي و ... در محيط خوابگاه، محترم، پذيرفته شده و قابل اجرا مي­باشد.
 2. احترام به حقوق ديگران و رعايت ادب و احترام متقابل بين دانشجويان و مسئولين خوابگاه )به ويژه متصديان و پرسنل انتظامات( الزامي است.
 3. بازه زماني11 شب تا 6 صبح، ساعت آرامش عمومي کليه محيط­هاي عمومي و اتاق­هاي خوابگاه مي ­باشد و دانشجويان باید از انجام اعمال، افعال و يا مراسمی که باعث ايجاد سر و صدا و يا تضييع حق ديگران مي ­شود خودداري نمايند.
 4. احترام به شعائر ملي و مذهبي، خصوصا شعائر و مناسبت­ هاي مختلف ماه­ هاي محرم و رمضان توسط دانشجويان الزامي مي ­­­­­­باشد. در ضمن رعايت کليه شئونات اسلامي و دانشجويي به ويژه در مورد حجاب و عفاف از جمله استفاده از پوشش مناسب و عدم انجام اعمال خلاف اخلاق الزامي است.
 5. تنظيم، تدوين و انتشار هرگونه اعلاميه و اطلاعيه مغاير با اصول اساسي و قوانين کشور و نيز شرع مقدس، هرگونه توهين به قوميت­ ها، نگهداري، تبليغ و يا انتشار هرگونه نماد يا علامت نمايانگر جريان­ هاي انحرافي، ملحد، داراي فساد اخلاقي و ... ممنوع است و با متخلفين برخورد قانوني مي­ گردد.
 6. تردد در محوطه خوابگاه و حياط و يا در مناطقي که در معرض انظار عمومي مي باشد همانند بالکن و تراس و يا درب ورودي خوابگاه با پوشش نامناسب، بدن­ نما و يا اندامي ممنوع است.
 7. دانشجو موظف به حفظ اموال شخصي خود مي­ باشد. درصورت مفقود شدن وسايل و يا احتمال سرقت، دانشجو باید مراتب را به سرپرست خوابگاه گزارش نمايد تا برابر ضوابط به موضوع رسيدگي شود.
 8. دانشجويان موظفند از نگهداري وجوه نقدي غير ضروري و اشياء گران قيمت در اتاق خودداري نموده و در زمان ترک اتاق حتما درب آن را قفل نمايند و تحت هيچ شرايطي کليد را در اختيار افراد متفرقه و يا در زير و اطراف درب قرار ندهند.
 9. مسئوليت خسارات وارده ناشي از تخريب رنگ اتاق­ ها با چسباندن پوستر، عکس و يا هرگونه تخريب ديگر مثل ديوارنويسي، شعارنويسي بر روي کمدها، ديوارها و ساير اموال اتاق و خوابگاه بر عهده دانشجويان ساکن مي ­باشد و هرگونه خسارت وارده، با نظر دانشگاه ناظر يا از مبلغ وديعه دانشجويان کسر مي­ گردد و يا بايستي توسط دانشجويان خاطي به حساب خوابگاه واريز گردد.
 10. چنانچه دانشجويي برخلاف آیين­ نامه و مقررات رفتار نمايد هيچ يک از ديگر دانشجويان حق برخورد با وي را نداشته و صرفا موظف هستند با ارائه گزارش به مسئولين ذيربط خوابگاهي و انضباطي اقدام نمايند.
 11. در صورتي که دانشجويي بيماري خاصي مانند صرع، آسم و ... دارد و يا داروي خاصي مصرف مي­ نمايد، موظف است ضمن در جريان قرار دادن هم اتاقي­ هاي خود، مراتب را به سرپرست خوابگاه اعلام کند.
 12. رعايت نظافت و بهداشت عمومي خوابگاه خصوصا آشپزخانه ها و سرويس­ هاي بهداشتي، محوطه و ... از سوي کليه ساکنين خوابگاه ضروري است و دانشجويان موظفند همانطور که در ابتداي سال تحصيلي اتاق را نظافت شده و مرتب تحويل مي گيرند، در زمان تسويه حساب نيز به همان صورت اوليه تحويل نمايند.
 13. به منظور جلوگيري از گرفتگي سيستم فاضلاب و بروز بيماري­ ها و نيز رعايت نظافت، ريختن انواع زباله تر و خشک در فاضلاب سرويس­هاي بهداشتي و آشپزخانه­‌ها ممنوع است و با دانشجويان خاطي بر طبق ماده تخلفات و تنبيهات برخورد خواهد شد.
 14. تأمين لوازم خواب شخصي مانند پتو، ملحفه، تشک و بالش برعهده دانشجو مي­ باشد.
 15. دانشجويان موظفند براي ورود هرگونه وسيله رفاهي شخصي از قبيل فرش، يخچال، تلويزيون، رايانه و ... به خوابگاه، اقلام مذکور را در فرم و دفتر اموال خوابگاه صورت­ برداري نمايند. اين قبيل دانشجويان، در زمان خروج اموال شخصي خود بايد با متصدي خوابگاه هماهنگي به عمل آورده و برگه خروج اموال دريافت نمايند.
 16. دانشجویان موظفند از دخالت مستقيم در امور فني و خدماتي پرهيز نمايند و در صورت بروز هرگونه مشکل و به منظور پيشگيري از خسارت احتمالي، لازم است مراتب را به متصدي خوابگاه اطلاع دهند. مسئوليت عواقب دخالت غيرقانوني در اين قبيل امور بر عهده دانشجوي خاطي مي­ باشد.
 17. دانشجو حق تعويض و يا واگذاري اتاق و اموال آن را به ديگران )حتي دانشجويان مقيم در خوابگاه ( ندارد.
 18. به منظور حفظ امنيت و آرامش رواني دانشجويان در محيط خوابگاه، تهيه عکس يا فيلم (با هر وسيله اي ) از محوطه و کليه اماکن عمومي خوابگاه ممنوع مي ­باشد.
 19. ورود به خوابگاه پس از ساعات تعيين شده در شب ممنوع است:

 

نیمسال

ساعت

پاییز و زمستان

6:30 الی 20:30

بهار و تابستان

6:30 الی 21:00

 

 

 1. دانشجويان موظفند در هنگام خروج شبانه از خوابگاه، نسبت به تکميل دفترچه ورود و خروج و ثبت تلفن ثابت در دفتر اقدام نمايند.
 2. سکونت شبانه در منزل دوستان و يا دیگر خوابگاه­ ها توسط دانشجويان ساکن خوابگاه ممنوع مي ­باشد.
 3. حضور فامیل درجه یک دانشجو در خوابگاه به عنوان مهمان پس از شناسايي و تکميل فرم ورود به همراه ميزبان، در محل ملاقات خوابگاه مجاز است، اما اقامت شبانه مهمان و ... در خوابگاه ممنوع مي ­باشد.

24 - نگهداري، خريد و فروش و نيز استفاده و استعمال دخانيات مانند سيگار، قليان و .. و مواد مخدر و افيوني و روانگردان مانند ترياک، شيشه و... و ابزار آلات قمار و مشروبات الکلي، عکس، پوستر، نوار( به صورت ديجيتالي و يا غير آن) در صورت داشتن مصاديق بارز ابتذال و يا اشاعه فحشا و منکرات، ابزار آلات موسيقي در صورت بروز مزاحمت برای دیگران و یا استفاده نابجا، سلاح سرد و گرم در خوابگاه ممنوع مي ­باشد و سرپرست خوابگاه بايستي در صورت مشاهده اين تخلفات موضوع را سريعا به معاونت دانشجويي دانشگاه متبوع گزارش کند.

جهت دریافت منشور اخلاقی خوابگاه از اینجا دریافت کنید

***مراحل رزرو خوابگاه  pdf

            مدیریت دانشجویی دانشگاه کوثر_امورخوابگاه­ها